Szablony stron WWW

Dodano: 2014.05.21

Szablon, kreator, CMS

uniwersalny szablon strony www

Doskonaląc swoje dotychczasowe projekty opracowałem system przeznaczony do tworzenia stron internetowych. Podobnie jak poprzednie projekty wykorzystuje pliki tekstowe - nie jest wymagana baza danych.

System ma konstrukcję modułową i wykorzystuje opracowane przeze mnie moduły: moduł news I, moduł news II, moduł galerii, moduł kalendarza, licznika odwiedzin.

moduł news I

Moduł news I nadaje się do tworzenia i publikowania obszernych informacji tekstowych. Wykaz newsów na stronie zawiera skróty informacji oraz link do całego tekstu. Wyświetlanie newsów odbywa się z podziałem na strony. Liczbę pokazywanych newsów na jednej stronie określa administrator serwisu.

moduł news IIModuł news II przeznaczony jest do publikowania niezbyt obszernych informacji tekstowych ilustrowanych, jednym, kilkoma lub kilkunastoma zdjęciami. Newsy utworzone za pomocą tego modułu wyświetlane są z podziałem na strony. Zamieszczane w newsach (moduł news I oraz moduł news II) zdjęcia (obrazki) są powiększane po kliknięciu w nie myszką - zastosowano tu skrypt Slimboxa.

moduł galerii


Moduł galerii internetowych umożliwia tworzenie galerii  i zarządzanie nimi (edycję, usuwanie). Posiada własny panel administracyjny. Moduł  przedstawiałem w jednym ze starszych postów.


konfiguracja menuSystem pozwala na swobodne tworzenie struktury serwisu poprzez tworzenie kategorii (grup) i elementów menu. Wraz z tworzonym nowym elementem menu tworzona jest automatycznie odpowiednia struktura plików i katalogów. Nowy element menu może kierować do strony wewnętrznej serwisu (strony statyczne), do strony zewnętrznej (innej strony w sieci) lub do modułów newsów. Moduły newsów mogą być wykorzystywane wielokrotnie w różnych częściach serwisu. Kategorie i elementy menu można ukrywać lub usuwać (w zależności od potrzeb). Wszystkie utworzone strony statyczne oraz newsy można bez ograniczeń edytować lub usuwać.

Obszerna, szczegółowa instrukcja instalacji i obsługi (instrukcja_szablon_3.pdf) oraz spakowany system (szablon_3.zip) znajdują się w dziale Do pobrania.


Liczba komentarzy: 0    Czytaj | Dodaj komentarz

Dodano: 2013.04.11

Strona internetowa dla przedszkola

szablon strony dla przedszkolaPrezentowana tu aplikacja posiada cechy kreatora stron internetowych, szablonu oraz systemu zarządzania treścią. Wstępnie adresowana miała być do przedszkoli, ale jej rozbudowa i modyfikacje czynią ją bardziej uniwersalną. Została napisana w PHP(z wykorzystaniem kaskadowych arkuszy stylów CSS). Nie wymaga bazy danych - wykorzystuje wyłącznie pliki tekstowe. Nie wymaga od użytkownika umiejętności programowania i znajomości HTML, PHP i CSS. Posiada funkcje pozwalające na prowadzenie strony internetowej przedszkola (ale nie tylko) - publikowanie newsów, komunikatów dla rodziców, wyników rekrutacji, galerii itp. Pozwala na pełne administrowanie stroną z poziomu przeglądarki internetowej. Aplikacja optymalizowana dla przeglądarki Mozilla Firefox i rozdzielczości ekranu 1024x768.

Posiada rozbudowany panel administracyjny pozwalający zarządzać treścią, jak też strukturą strony. Możliwe jest tworzenie nowych kategorii i elementów menu, dodawanie elementów do istniejących kategorii, oraz manipulowanie nimi poprzez ukrywanie / odkrywanie (ustalanie ich widoczności) na stronie.
Do dyspozycji użytkownika pozostaje 7 motywów graficznych tzw. "skórek".

Więcej szczegółów można znaleźć w przewodniku dostępnym w dziale Do pobrania.Tam też jest dostępna spakowana wersja aplikacjii (plik zip.)
Liczba komentarzy: 0    Czytaj | Dodaj komentarz

Dodano: 2013.01.09

Strona www dla szkoły podstawowej

szablon strony internetowej dla szkoły
Prezentowane opracowanie jest systemem zarządzania treścią strony www przeznaczonym dla szkoły podstawowej z oddziałem przedszkolnym tzw. zerówką. System oparty o pliki tekstowe - nie wymaga bazy danych.Zarządzanie treścią strony odbywa się z poziomu przeglądarki WWW dzięki panelowi administracyjnemu, do którego administrator musi się zalogować. System pozwala na prezentowanie w sieci wielu informacji adresowanych do uczniów, rodziców i innych podmiotów związanych ze szkołą.
Poniżej strona główna panelu administracyjnego.szablon strony www - panel administracyjnySystem jest darmowy i może być dowolnie modyfikowany. Nie będę tu opisywał szczegółów dotyczących instalacji, konfiguracji i obsługi. Znajdują się one w Instrukcji obsługi w formacie pdf. Paczkę systemu oraz instrukcję obsługi można pobrać w dziale Do pobrania.

W kolejnych postach zamieszczę szablon strony www dla przedszkola i dla dużej, a własciwie dowolnej, szkoły, gdzie będzie możliwa edycja jej struktury organizacyjnej (klasy, oddziały).
Liczba komentarzy: 0    Czytaj | Dodaj komentarz

Lista postów w tej kategorii
 • Szablon, kreator, CMS
 • Strona internetowa dla przedszkola
 • Strona www dla szkoły podstawowej

  listopad 2020
  NiPnWtŚrCzPtSo
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930